Bu alana reklam vermek için 0532 7909746
Reklam
Batman tadilat dekorasyon
SON DAKİKA

15:19 Dekorasyon ve Tadilat işlemlerinin yapımı,batman tadilat, batman dekorasyon, batman inşaat, batman onarım, BATMAN, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

16:30 AMERICAN SIDING DIŞ CEPHE KAPLAMASI,batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman onarım, BATMAN, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

13:16 MUTFAKLAR İÇİN ÖNCE BENZER İŞ ve TEKLİF ALINIZ…!,batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman onarım, BATMAN, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 DEKORASYON ve TADİLAT İŞLEMLERİ…,batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 Bebek odası için duvar kağıdı kullanmak…!,Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 BEBEK ODASINDA DUVAR DEKORASYONU,Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 ÇOCUK ODALARI İÇİN DEKORASYON FİKİRLERİ,batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 BEBEK VE ÇOCUK ODALARI İÇİN ÖNERİLER,Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

22:40 BALKONU GÜZELLEŞTİRMENİN YOLLARI,batman tadilat,batman dekorasyon

22:40 EVLERİNİZDE BALKONUNUZU GÜZELLEŞTİRECEK PRATİK ÖNERİLER,batman tadilat,batman dekorasyon

Zemin ve Duvarların dekorasyon ve tadilatı,Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat, en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

San Francisco’da merkezi bulunan Anki isimli firma, yapay zekası sayesinde canlılar gibi duyguları olan minik bir robot geliştirdi.

Zemin ve Duvarların dekorasyon ve tadilatı,Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat,  en iyi dekorasyon, en iyi inşaat
Reklam

Taş Nasıl Döşenir?
Büyük bahçeleri güzel bir şekilde dizayn etmenin kolay yollarından biri de taş ile döşemektir. Hem uzun ömürlü hem kullanışlı hem de hijyenik bir dizayn malzemesi olan bahçe taşlarını nasıl doğru döşeyeceğimize bir göz atalım.

Bahçenini kenarlarıdan başlayarak irili ufaklı taşlar simetrik bir şekilde döşenir. Doğal ve çok yontulmamış taşlar için yapıştırıcı gerekmezken şekil verilen taşlar için yapıştırıcı görevi gören nemli kum kullanılır. Nemli kum; döşenen taşların arasına dökülerek bir çekiç ya da balyoz yardımıyla sıkıştırılır. Bahçenin dışından içine gelirken iriden ufağa doğru taş boyutu da değişmelidir. Bahçenin iç kısımlarında çok iri taşlar kullanışsız olur ve görüntüyü bozar.

Yeşil alanla uyumu sağlaması için ufak taşlar tercih edilmelidir. Sadece ufak bir kaldırım eni boyutunda tüm bahçenin etrafı döşendikten sonra dış kapıdan eve doğru uzanan ince bir patika yol da aynı taşlarla yapılabilir. Bu yol hem yürümeyi kolaylaştırır hem de bahçe etrafını saran taşlarla ahengi yakalar.

Bahçe taşını aksesuar olarak da tercih edebilirsiniz. Bahçenizin boyutlarına uygun bir süs havuzunu bu taşlarla oluşturmak kolay ve zahmetsiz olacaktır. Zemini hafif sert bir toprağa sahip bir bölgeyi 60 – 70 cm derinliğinde kazarak içini çakıl taşlarıyla doldurunuz. Etrafını da daha iri taşlarla kaplayıp içerisine su doldurup isteğe bağlı küçük balıklar da ekleyerek baçenizde güzel bir hava oluşturabilirsiniz.

Seramik Nasıl Döşenir?
YÜZEY İNCELEME VE YÜZEY HAZIRLIĞI
> Yeni yüzeyler: Yüzeyler (beton, sıva, şap gibi) sağlam, 3-4 haftalık kürünü almış olmalıdır. Kalıp ayırıcı yağ gibi tutunmayı önleyici maddeler temizlenmeli ve düzgün olmayan bölümlerde ise TamirArt tamir harçları ile yüzey düzeltme işlemi yapılmalıdır.

> Eski yüzeyler: Eski yüzeyler üzerine yapılacak uygulamanın sağlıklı olabilmesi için, yüzeylerin sağlamlığı itinayla incelenmelidir. Çekiç, murç ya da çiviyle belli aralıklarla kontrol edilen yüzey eğer kolay kazınıyorsa sağlam yüzeye ulaşıncaya kadar kazınmalı kırık, çatlak ve zayıf yüzeyler TamirArt tamir harçları ile onarılarak sağlamlaştırılmalıdır. Yatay yüzeylerdeki bozukluklar ve terazisizlikler Mastar10 tesviye şapı ile düzeltilmelidir.
Ayrıca uygulama öncesi yüzeydeki harç, yağ, kir vb. kalıntılar yapışmayı olumsuz yönde etkileyeceğinden tamamen temizlenmelidir.

> Emici yüzeyler: Su emme oranı yüksek olan yüzeylerdeki (alçı blok, alçı levha, gaz beton, ahşap v.b.) uygulamalarda, harçtaki suyun çabuk kaybolup zayıf yapışmaya yol açmaması için yüzey emiciliği Kalekim Astar ile giderilir.

> Seramik kaplama yapılmış yüzeyler: Mevcut kaplama malzemesi üzerine yeniden seramik uygulanacaksa; önce kaplamayı çekiçle kontrol ediniz. Sağlam olmayan, zayıf yapışmış seramikler varsa yapıştırınız ya da bunları kaldırarak boşluğu TamirArt tamir harçları ile doldurunuz.

> Boyalı yüzeyler: Boyalı yüzey üzerine seramik kaplanacaksa öncelikle yüzey kontrol edilmelidir. Gevşek ve kabarmış bölgeler varsa kazınmalıdır. Yapıştırıcının tutunma gücünün artırılması için yüzeyin zımparalanması veya çentiklenmesi tavsiye edilir.

> Ahşap-OSB yüzeyler: Sağlam olmayan parçalar sabitlenmeli, kırık ve kopmuş olanlar değiştirilmelidir. Yüzey mutlaka Kalekim Astar ile astarlanmalıdır. Uygulamanın uzun ömürlü olabilmesi için yapıştırma işlemi file ile yapılmalı ya da TamirArt (fileli) tamir harcı uygulamasından sonra yapıştırma yapılmalıdır. Bunlarla birlikte, ortam koşullarına da dikkat etmek son derece önemlidir.

Yapıştırma harçlarının uygulanmasında uluslararası üç yöntem kullanılmaktadır. Burada esas amaç, kaplama plakasının arka yüzünün tamamının harçla kaplanarak boşluk kalmamasının sağlanmasıdır.
Bu yöntemlerde kullanılacak tarak tipi de bu konuda tamamlayıcı olmaktadır.

Laminat Parke Nasıl Döşenir?

PARKE EKİPMANLARI:

ŞİLTE , SÜPÜRGELİK
LAMİNAT PARKE DÖŞEME:

Laminat döşeme Laminatları döşemeden önce mutlaka dikkate alın!
Lütfen önce Döşeme Kılavuzu’nun tamamını okuyun! Tam garanti hizmetlerini kullanmak ve garanti taleplerinde bulunabilmek için talimatları mutlaka yerine getirin. Levhaları iyi ışık koşullarında kusur bakımından kontrol edin. Üzerinde işlem yaptığınız levhalar için şikayet taleplerinde bulunamazsınız. Bu laminat parkenin banyo veya sauna gibi nemli odalar için uygun olmadığını dikkate alın.

HAZIRLIK EVRESİ:

-Lütfen paketleri döşeme işlemine başlamadan önce 48 saat süresince döşeme ile aynı iklim koşullarında depolayın.
– Laminat parkenin montajı ve değerinin uzun süre korunması için önemli bir ön koşul oda sıcaklığının yakl. 20°C ve odadaki bağıl nemin %50-70 arasında olmasıdır.

-Alt zemin tamamıyla düz, kuru, temiz olmalı ve gerekli taşıma kapasitesine sahip olmalıdır. 1 m’de 3 mm’nin üzerinde zemin pürüzleri uygun şekilde dengelenmelidir.

-Laminat parkeler sabit bir şekilde döşenmez ve bu nedenle zemine yapıştırılmamalı, çivilenmemeli veya başka bir şekilde (örn. kapı durdurucu aracılığıyla) sabitlenmemelidir! Levhaların döşemeden önce istenen desen akışına veya renk farklarına göre tasnif edilmesi önerilir. Açtığınız paketleri hemen işleme alın!

MONTAJ İÇİN GEREKLİ OLANLAR:

Ayak sesi altlığı, PE folyo, mesafe kamaları, vurma takozu, montaj yardımı, çekme demiri, testere, çekiç (min. 300 g), kurşun kalem, mezura Gerekirse: beyaz tutkal D3, aralık doldurma macunu
.

.

.

.

.

.

.

Batman tadilat, batman inşaat, batman dekorasyon, batman, tadilat, dekorasyon, en iyi tadilat,  en iyi dekorasyon, en iyi inşaat

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Serhat dedi ki:

    Stop tempting me! For once in my life, I have inner peace! That’s for losers! Come on, sin your heart out! Go nuts! Could you hold my purse?

BİR YORUM YAZ